jak uzupełnić ubytki w płytkach ceramicznych

Jak uzupełnić ubytki w płytkach ceramicznych?

Płytki ceramiczne w łazience i kuchni mogą być prawdziwą ozdobą wnętrza, wpływając nie tylko na jego estetykę, ale również komfort domowników. Niestety, z biegiem lat kafelki mogą niszczeć – pojawiają się zadrapania, odpryski, a nawet dziury. Na szczęście istnieją sposoby na przywrócenie świetności płytkom, dzięki czemu będą wyglądały jak nowe. W większości przypadków wystarczy odpowiedni zestaw naprawczy, aby zamaskować niedoskonałości. Oto, co należy zrobić, aby znowu cieszyć się pięknym wyglądem płytek podłogowych lub ściennych!

Chcesz usunąć dziury i ubytki w kafelkach? Postaw na odpowiednie preparaty!

Planujesz wymianę płytek ceramicznych, które nie wyglądają już tak dobrze, jak kilka lub kilkanaście lat temu? Zaczekaj! Istnieją specjalne zestawy naprawcze do płytek ceramicznych oraz preparaty, dzięki którym usuniesz nawet większe uszkodzenia, takie jak dziury w kafelkach. Musisz tylko wiedzieć co i w jaki sposób użyć na uszkodzone miejsce.

Do naprawy kafelek potrzebne będą przede wszystkim:

  • wypełniacze do płytek w postaci silikonu, bez którego remont łazienki może okazać się niemożliwy – polecamy w tym celu również odpowiednie pasty do powierzchni ceramicznych oraz kleje;
  • zestaw naprawczy do uzupełniania ubytków ceramicznych wraz ze specjalną szpachelką oraz ściereczką;
  • zestawy, które pozwolą na skuteczne usuwanie starych fug;
  • farba do ceramiki o odpowiednim kolorze.

Dzięki temu możliwe będą efektywne naprawy płytek z ceramiki, wypełnianie nierówności i skaz oraz zabezpieczanie powierzchni, np. przed działaniem wilgoci czy negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak uzupełnić ubytki w płytkach ceramicznych, by wyglądały jak nowe?

Renowacja starych płytek nie jest skomplikowana i mogą zająć się nią nawet osoby, które nie posiadają w tej dziedzinie większego doświadczenia. Wystarczy tylko kilka kroków, by powierzchnia płytek znowu cieszyła oczy. Oto, jak powinien zostać przeprowadzony taki proces!

Krok 1 – czyszczenie nawierzchni płytek

Chcąc usunąć wszelkiego rodzaju ubytki, należy w pierwszej kolejności dokładnie wyczyścić płytki. Tak, aby na ich powierzchniach nie znajdowały się jakikolwiek wykruszenia, które mogłyby utrudnić dalsze prace.

Krok 2 – przygotowanie powierzchni płytek

Kiedy czyszczenie masz już za sobą, możesz przejść do następnego etapu – dokładniejszego przygotowania powierzchni. W przypadku płytek ściennych niezbędne okaże się odtłuszczanie za pomocą specjalnego preparatu, a także usunięcie starej fugi.

Krok 3 – zamaskowanie dziury w kafelkach

Po dokładnym wyczyszczeniu i odtłuszczeniu płytek można rozpocząć naprawę ubytków za pomocą zestawu naprawczego. Do tego celu niezbędne okaże się użycie specjalnej masy wypełniającej. Jej nadmiar usuwamy szpachelką, a następnie wygładzamy wypełniacz.

Polecamy już na tym etapie odpowiednio zabezpieczyć płytkę – najlepiej poprzez zastosowanie specjalnego preparatu konserwującego.

Krok 4 – malowanie płytek

Jeżeli kolor wypełniacza nie jest odpowiedni dla danego koloru płytek, bez obaw! Możesz użyć farby, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt wizualny. Pamiętaj tylko, by malować wypełniacz dostosowanym do tego celu preparatem – do powierzchni ceramicznych. Po zakończeniu całego procesu delikatnie przeszlifuj odnowiony fragment papierem ściernym.

Prawda, że proste? Powyższy opis w pełnym zarysie przedstawia proces naprawy ubytków ceramicznych, który jest sprawdzony i powszechnie stosowany – również przez specjalistów, zapewniając Ci spokój z remontem na dobrych kilka lat. Jego zaletą jest fakt, że nie wymaga skucia starych i zakupu nowych płytek.

Jak pozbyć się dziur w płytkach podłogowych?

Kiedy niezbędne jest naprawienie uszkodzonych płytek ceramicznych, które są szczególnie narażone na duże obciążenia i mogą łatwo ulegać pęknięciom lub wytarciom, również warto zastosować się do sprawdzonych działań. Będą one pomocne również w przypadku dziur wkrętach i nie tylko.

W takim wypadku najlepiej jest zastosować specjalny wypełniacz do powierzchni kamiennych i ceramicznych, który nanosi się w odpowiednich ilościach za pomocą szpatułki. Pamiętaj jednak, by wcześniej wyczyścić naprawianą powierzchnię.

Częstym problemem jest ruszająca się płytka. W takiej sytuacji najlepiej całkowicie ją wymontować. Najpierw usuń starą fugę za pomocą ostrego noża, po czym wyciągnij luźnego kafla. Następnie wystarczy oczyścić jego spód z pozostałości kleju i przymocować na nowo lub naprawić (np. za pomocą zestawu naprawczego do uzupełniania ubytków). Pamiętaj, by do ponownego zamontowania płytki użyć odpowiedniego kleju!

Jak usunąć odpryski i zarysowania w uszkodzonych kafelkach?

Zarysowania i niewielkie odpryski na płytce również mogą wpłynąć znacząco na jej wygląd, a także jakość wystroju łazienki lub kuchni. Do naprawienia uszkodzonych płytek podłogowych lub ściennych używaj wypełniacza do powierzchni ceramicznych lub kleju.

Aby wyrównać wszelkie niedoskonałości płytki możesz zastosować specjalny marker, a chcąc zmienić oblicze łazienki, polecamy pomalować ją farbą do ceramiki. Możesz nawet zmieszać ze sobą dwa kolory do uzyskania pożądanego odcienia!

Warto dodać, że w większości przypadków nie będzie konieczne skuwanie starych kafli – naprawy ubytków ceramicznych za pomocą zestawu naprawczego albo specjalnej pasty przeznaczonej do powierzchni tego typu powinny wystarczyć!

Postaw na wysokiej jakości wyroby i uniknij naprawienia uszkodzonych płytek podłogowych lub ściennych!

Im wyższej jakości będzie płytka, którą zamontujesz na ścianie lub podłodze, tym mniejsze będzie ryzyko jej uszkodzenia. Dlatego w Mirad oferujemy wysokiej klasy kafle od cenionych producentów – również tych najlepszych, z Włoch oraz Hiszpanii. Są one niezwykle odporne zarówno na wilgoć, jak też rozmaite urazy mechaniczne, ciesząc oczy na przestrzeni wielu lat. Najbardziej wymagającym klientom oferujemy gres, który cechuje się najlepszymi parametrami wytrzymałościowymi, posiada najmniejszą nasiąkliwość, a dzięki swojej mrozoodporności może być stosowany nawet na zewnątrz (np. na balkonie, tarasie czy elewacji).

Oferujemy rozwiązania, dzięki którym będziesz mieć spokój z remontem na dobrych kilkanaście lat. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

admin

About admin

No Comments

Dodaj komentarz

MIRAD

Aleja Nadwiślańska 262
05-420 Józefów

KONTAKT

tel. +48 22 851 12 89

mail. info@mirad.pl

© 2017 MIRAD - kreator zmian

facebook