Producent płytek ceramicznych - Mutina

Płytki ceramiczne Mutina

Mutina to nowy sposób patrzenia na ceramikę. To nie są już płytki, ale przedmioty wystroju wnętrz. Mutina to projekt artystyczny, który łączy technologię, rzemiosło, eksperymenty i badania, przesuwając granice samego materiału by stworzyć wysokiej jakości produkt.

Patricia Urquiola, Edward Barber i Jay Osgerby Rodolfo Dordoni, Ronan i Erwan Bouroullec, Tokujin Yoshioka, Yael Mer i Shay Alkalay, Inga Sempé i Konstantin Grcic są sercem Mutina. Zgranym zespołem, który dzieli te same pasje w pracy: sztuka, dobry design, architektura, podejście do produktów i unikalne podejście do życia.

Ich zadaniem jest zbiorowe eksperymentowanie z nieskończonym spektrum białego, czarnego i neutralnego koloru. Te nie-kolory stają się podłożem do koordynowania, łączenia, kontrastu. Ich praca jest wynikiem niestrudzonych badań sprawdzających, które z rzemieślniczych i przemysłowych technik wykorzystujących najnowsze technologie są najbardziej odpowiednie do wytwarzania ceramicznych płytek ściennych i podłogowych.

Dlatego Mutina stała się ulubionym miejscem dla przestrzeni publicznych i prywatnych, od współczesnych wnętrz domowych do hoteli designerskich, salonów mody, modnych restauracji, prestiżowych uniwersytetów (Luigi Bocconi) i wielkich świątyń sztuki (Tate Modern), w Europie w innych częściach świata.