Jak dbać o płytki ceramiczne?

Jak dbać o płytki ceramiczne?

Inwestycja w płytki ceramiczne to świetny pomysł – niezależnie od tego, czy chcesz wykończyć ściany, czy podłogi. Sprawdzą się one nie tylko w łazience i kuchni, ale również salonie, sypialni, biurze oraz innych pomieszczeniach, a ogromna różnorodność wzorów czy kolorów, pozwoli Ci znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Warto jednak poznać sposoby na czyszczenie i pielęgnację kafelków, by służyły Ci one jak najdłużej. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zadbać o posiadane płytki!

Czym myć płytki ceramiczne?

Płytki ceramiczne, choć niezwykle odporne na działanie czynników zewnętrznych oraz rozmaite urazy mechaniczne, w tym ścieranie i zarysowania, mogą ulec uszkodzeniu w wyniku niewłaściwego czyszczenia. Dlatego warto usuwać zabrudzenia sprawdzonymi metodami i odpowiednio dbać o powierzchnię kafli.

Chcąc zadbać o czystość płytek ceramicznych – zarówno w kuchni i łazience, jak też innych pomieszczeniach – należy dopasować metodę i środki czyszczące do konkretnego rodzaju kafli. Jeżeli posiadasz na swoich ścianach lub posadzce wyroby szkliwione o wysokim połysku, do mycia kafelków wystarczy Ci sama woda, ewentualnie z niewielkim dodatkiem płynu do mycia naczyń lub mydła. Pamiętaj tylko, że do usuwania brudu należy używać delikatnych ściereczek, najlepiej z mikrofibry, które nie tylko skutecznie usuną kurz i zanieczyszczenia, ale również nie doprowadzą do zarysowania powierzchni płytek podłogowych lub ściennych i nie pozostawią smug.

Jeżeli natomiast posiadasz płytki gresowe, możesz używać rozmaitych środków czystości. Świetnym rozwiązaniem okażą się także roztwory tworzone własnoręcznie – możesz zastosować wodę z octem albo wodę z dodatkiem sody oczyszczonej, co pozwoli Ci jeszcze skuteczniej usuwać brud czy zacieki ze ścian i podłóg.

Pamiętaj! Aby sprzątanie płytek było łatwiejsze, a ich stan pozostawał idealny na przestrzeni wielu lat, warto zaimpregnować je specjalnymi pastami. Na rynku nie brakuje różnego rodzaju preparatów, które najlepiej sprawdzą się w przypadku gresu, glazury i terakoty.

Czyść fugi i kafelki naturalnymi środkami

Silne detergenty (zwłaszcza te kwaśne i stworzone na bazie silnej chemii) mogą negatywnie wpływać na stan Twojej ceramiki, dlatego polecamy korzystanie z naturalnych i delikatnych środków myjących.

Pamiętaj również o tym, by nie tylko czyścić płytki, ale również fugi. W zagłębieniach i spoinach między kaflami panują idealne warunki do rozwoju bakterii, a nawet pleśni czy kamienia. Zabrudzenia z fug możesz usunąć z pomocą sody oczyszczonej. Stworzony na jej bazie roztwór należy nałożyć przy pomocy niewielkiej , delikatnej szczoteczki (np. do mycia zębów).

Jak dbać o płytki w łazience? Używaj mopa parowego!

Jeżeli zastanawiasz się, czym czyścić płytki bez jakichkolwiek środków do czyszczenia, zainwestuj w mopa parowego. Możesz usunąć za pomocą takiego urządzenia nawet najbardziej uciążliwe zabrudzenia, mając przy tym pewność, że nie dojdzie do uszkodzenia powierzchni.

Jak to możliwe? Mopy czyszczą podłogi za pomocą pary wodnej, która dzięki wysokiej temperaturze rozpuszcza zabrudzenia i eliminuje bakterie. Co więcej, nadaje podłodze piękny połysk i sprawdzi się nie tylko w domu, ale również wewnątrz budynków firmowych czy w obiektach użyteczności publicznej.

Postaw na wysokiej klasy płytki łazienkowe i gres w Mirad Home

Jak widzisz, chcąc zadbać o płytki, nie potrzeba wiele – w większości przypadków wystarczy roztwór wody i mydła oraz delikatna ściereczka. Wynika to z faktu, że kafle posiadają niską nasiąkliwość, a utrzymanie ich w czystości nie stanowi większego problemu.

Jeżeli chcesz, aby sprzątanie domowych lub biurowych powierzchni przychodziło Ci z łatwością, postaw na wysokiej klasy kafelki. W ofercie Mirad Home znajdziesz zarówno płytki gresowe, jak też glazurę czy terakotę, która pozostanie piękna i funkcjonalna na lata. Proponujemy rozwiązania łatwe pod względem utrzymania czystości i posiadające doskonałe parametry techniczne. Dzięki ich zakupowi zaoszczędzisz sporo czasu oraz pieniędzy – nie będziesz musiał np. korzystać z rozmaitych detergentów. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego salonu!

admin

About admin

No Comments

Dodaj komentarz

MIRAD

Aleja Nadwiślańska 262
05-420 Józefów

KONTAKT

tel. +48 22 851 12 89

mail. info@mirad.pl

© 2017 MIRAD - kreator zmian

facebook