Płytki ceramiczne Basaltina

Basaltina to firma, która sprawia, że słowo „kamień” nabiera nowego, wyrafinowanego znaczenia. Ta włoska firma istnieje na rynku od 1925 r., a niemal stuletnia historia przedsiębiorstwa jest najlepszym dowodem na niezawodność i popularność jej produktów.

Produkty włoskiej firmy można spotkać w budynkach publicznych na całym świecie. Płytki Basaltina tworzą niepowtarzalny charakter między innymi najstarszego i największego muzeum w Stanach Zjednoczonych – The Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. Korzysta z nich  także Dolce & Gabbana, by nadać wyszukany charakter swoim butikom. Kamień dostarczony przez Basaltina służył również przy budowie Sagrada Familia w Barcelonie.

Tak bogate dziedzictwo to wynik wieloletniego doświadczenie, używania zawsze najlepszej jakości materiałów oraz zręczności i wprawy rzemieślników pracujących przy tworzeniu produktów firmy.

Basaltina dostarcza płyt, które zdobią elewacje budynków, nadając im nowoczesnego charakteru i czyniąc z nich dzieła współczesnej architektury.

Płytki Basalitna są chętnie wybieranie przez znanych, światowych architektów jak Norman Foster i Renzo Piano.

Basaltina oferuje swoim klientom zarówno płytki w tradycyjnych rozmiarach, jak również mozaikę, która może pokryć ściany zarówno w układzie pionowym, jak i poziomym.

Klasyczne płytki Basaltina dostępne są zarówno w wersji z połyskiem, która doskonale sprawdza się w pomieszczeniach w stylu glamour, jak i w wersji matowej. Dzięki technologii wykonania płytki tej firmy można wykorzystać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.