Płytki we wzory – w jakich pomieszczeniach się sprawdzą?

Płytki we wzory powróciły w wielkim stylu. Choć są bardzo modne od wielu lat, to właśnie teraz coraz więcej osób się na nie decyduje. Zdobiące je ornamenty projektowane są zgodnie z najnowszymi trendami w designie wnętrz, co sprawia, że świetnie sprawdzą się we wszystkich pomieszczeniach w mieszkaniu i domu prywatnym. Gdzie najlepiej je umiejscowić?

Płytki gładkie czy płytki we wzory?

Jeśli remontujesz albo dopiero co urządzasz swój dom musisz podjąć wiele decyzji. Jedna z nich będzie dotyczyła wyboru płytek. Zanim się na coś zdecydujesz, warto dowiedzieć się o nich czegoś więcej. Do jakich pomieszczeń będą pasowały idealnie? Gdzie najlepiej je położyć?

Płytki we wnętrzach

Płytki to jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań, zarówno w kuchni nad blatem, jaki i w łazience na całej powierzchni ścian. Wybór oferowany przez producentów jest naprawdę duży, dlatego nawet najbardziej wymagający znajdą coś dla siebie. Ciekawe modele sprawdzą się we wnętrzach zaaranżowanych w stylu tradycyjnym, nowoczesnym, minimalistycznym, retro… Bez względu na to, jaki styl preferujemy, nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem najlepszych dla siebie płytek.

Płytki we wzory – warto?

Zastanawiając się nad płytkami we wzory, najczęściej obawiamy się, że nie dopasują się do pozostałych elementów wnętrza. Można tego uniknąć, jeśli reszta wyposażenia będzie stonowana i kolorystycznie dopasowana do barwy płytek. Jeśli marzy Ci się biało-czarny motyw płytek, nie decyduj się na całą gamę kolorów – najlepszym pomysłem w takiej sytuacji będą meble w takim samym kolorze, ewentualnie z drewnianymi dodatkami.

Do jakich wnętrz?

Kolejną kwestią jest dobór płytek we wzory do danego pomieszczenia. Nie jest to jednak problem, ponieważ płytki we wzory sprawdzą się zarówno w kuchennym wnętrzu, jak i w łazience.

W kuchni najbardziej będzie pasował jeden motyw płytek we wzory, który trzeba będzie jeszcze dopasować do szafek kuchennych i podłogi. Z kolei łazienka daje dużo większe możliwości aranżacyjne, ponieważ możemy układać w niej płytki od sufitu aż po podłogę. Dzięki temu możemy je łączyć z innymi płytkami we wzory lub różnego rodzaju elementami wystroju.

Płytki we wzory ciekawie prezentują się w połączeniu z drewnianymi meblami i detalami, w tym także z płytkami imitującymi drewno. Jeśli jednak chcesz postawić na prostotę, możesz potraktować wzory jedynie jako mały dodatek, np. Tylko na jednej ścianie lub wokół lustra.

W przypadku urządzania pomieszczenia o jednolitym kolorze, najlepiej będzie pasowała niewielka ilość płytek we wzory, zarówno w jasnych, jak i ciemnych kolorach. Pamiętaj jednak o zasadzie, że im mniej, tym lepiej.

Płytki ceramiczne czy gresowe?

Zanim zdecydujesz się na konkretny wzór płytek, warto sprawdzić ich dostępność. Płytki dzielą się na ceramiczne i gresowe, co oznacza, że nie każdy wzór będzie dostępny w obydwóch wersjach. Płytki ceramiczne są bardzo różnorodne, jeśli chodzi o wzory i wielkość: płytki standardowe i płytki wielkoformatowe. Z kolei modele gresowe projektowane są raczej w jednolitych kolorach.

Jeśli bardziej zależy nam na płytkach gresowych, zawsze możemy wykorzystać oba rodzaje. Mylne jest przekonanie, że płytki ceramiczne nie pasują do gresowych. Równie pięknie będą wyglądały jednokolorowe płytki gresowe w zestawieniu z płytkami ceramicznymi we wzory.

Urządzając łazienkę lub kuchnię, warto zastanowić się nad płytkami we wzory. Będą się prezentowały niezwykle pięknie, modnie i nowocześnie. Jeśli zależy Ci na stworzeniu oryginalnego wnętrza, płytki we wzory będą strzałem w dziesiątkę.

admin

About admin

No Comments

Dodaj komentarz

MIRAD

Aleja Nadwiślańska 262
05-420 Józefów

KONTAKT

tel. +48 22 851 12 89

mail. info@mirad.pl

© 2017 MIRAD - kreator zmian

facebook