ile kosztuje wyposażenie łazienki

Ile kosztuje wyposażenie łazienki?

Planujesz generalny remont łazienki albo chcesz wymienić poszczególne elementy wyposażenia? W takim razie powinieneś stworzyć kosztorys, w skład którego wchodzić będzie zarówno koszt zakupu wanny, kabiny prysznicowej, baterii i umywalki, bidetu, WC oraz innej armatury czy płytek, jak również cena robocizny zleconej fachowcom (chyba, że chcesz zapłacić mniej i zadbasz o wykończenie łazienki samodzielnie). Jaki będzie łączny wydatek?

Od czego zależy całkowity koszt remontu łazienki?

Łączny koszt wykończenia łazienki zależeć może od wielu czynników. Do tych najważniejszych zaliczamy:

 • powierzchnię łazienki – im większa, tym prawdopodobnie koszt wykonania robót oraz zakupu wyposażenia będzie wyższy, zwłaszcza w przypadku zastosowania dodatkowych elementów, jak np. dwie umywalki albo osobny montaż wanny oraz prysznica;
 • zakres prac – średni koszt zależy od tego, czy planujesz gruntowny remont, czy tylko wymianę podstawowego wyposażenia;
 • ekipę remontową – przy jej zatrudnianiu należy doliczyć koszt robocizny, który może znacznie podnieść cenę remontu naszej łazienki;
 • rodzaj urządzeń sanitarnych i płytek podłogowych lub ściennych – im ich jakość będzie wyższa, tym oczywiście ostateczny koszt wzrośnie.

Warto wziąć to wszystko pod uwagę, ponieważ dzięki temu stworzysz dokładny kosztorys remontu łazienki, który pozwoli Ci zaoszczędzić co najmniej kilkaset, a nawet kilka tysięcy złotych.

Orientacyjny koszt wyposażenia łazienki

Koszt wyposażenia łazienki może wynieść zarówno kilkanaście, jak i kilkadziesiąt tysięcy złotych – w zależności od jakości materiałów oraz rodzaju armatury i ceramiki. My zdecydowanie polecamy inwestowanie w wysokiej klasy rozwiązania, które imponują trwałością i funkcjonalnością. W efekcie cena remontu łazienki będzie wyższa, ale zyskasz rozwiązania funkcjonalne i eleganckie na przestrzeni wielu lat – a to wiązać będzie się ze sporymi oszczędnościami w przyszłości.

Ile kosztują najważniejsze elementy wyposażenia łazienki?

 • Umywalka – 300-6000 zł;
 • WC – 800-5000 zł
 • Wanna z lub bez hydromasażu – 700-15 000 zł;
 • Prysznic – 1000-9000 zł;
 • Bidet – 700-1800 zł.

Całkowity koszt podstawowego wyposażenia wynosi więc od 3500 do 36 800 zł. Jest to bardzo szeroki zakres, dlatego jak sam widzisz, podanie bardzo dokładnego kosztu takiego przedsięwzięcia jest niezwykle trudne.

Do tego warto również wziąć pod uwagę meble niezbędne do efektownej aranżacji łazienki oraz ceny materiałów wykończeniowych, zwłaszcza płytek na podłogę, ściany czy sufit. Do nowej łazienki polecamy zwłaszcza te ceramiczne i gresowe, które zakupisz już za kilkadziesiąt złotych (za m²).

Ile kosztuje remont łazienki w bloku lub domu jednorodzinnym?

Cena remontu łazienki zależy od firmy remontowo-budowlanej, którą zatrudnisz. Całkowity koszt robocizny łazienki będzie uzależniony również od cen materiałów oraz powierzchni – w małej łazience nie będzie on tak duży, jak w przypadku łazienki o powierzchni powyżej 20-30 m².

Ile kosztuje remont łazienki w 2022 roku pod kątem poszczególnych prac?

 • Skuwanie starych płytek – 40-60 zł za m².
 • Wykonanie wylewki samopoziomującej – 20-40 zł za m².
 • Gruntowanie ścian – 6-9 zł za m².
 • Układanie glazury – 90-130 zł za m².
 • Układanie gresu – 120-170 zł za m².
 • Montaż wyposażenia – od 100 zł (umywalka) do 400 zł (prysznic).

Warto do tego, ile wydamy na remont, doliczyć dodatkowe koszty, w tym osadzanie drzwi, podłączanie grzejników łazienkowych, koszt malowania ścian lub sufitów czy montaż oświetlenia. Każda z tych czynności to koszt co najmniej kilkudziesięciu złotych. Oczywiście podane ceny są orientacyjne – zależą od wybranego fachowca, miejsca zamieszkania i innych czynników, dlatego warto samodzielnie oszacować koszt i stworzyć szczegółowy kosztorys przed rozpoczęciem prac.

Podsumowując – remont małej łazienki 5m² kosztuje średnio nawet 20-40 tysięcy złotych. Oczywiście nie dotyczy to każdej łazienki, dlatego zalecamy indywidualną analizę potrzeb i obliczenie średniego kosztu takiego przedsięwzięcia.

Planujesz remont łazienki? Postaw na najlepsze rozwiązania!

W ofercie Mirad znajdziesz najlepsze rozwiązania, dzięki którym efekty remontu przejdą Twoje najśmielsze oczekiwania. Polecamy zwłaszcza piękne płytki ceramiczne i gresowe, które nie tylko pozwolą na przyjemne korzystanie z łazienki, ale również sprawią, że pomieszczenie będzie prezentowało się nad wyraz okazale. Zapraszamy do sprawdzenia pełnej oferty!

admin

About admin

No Comments

Dodaj komentarz

MIRAD

Aleja Nadwiślańska 262
05-420 Józefów

KONTAKT

tel. +48 22 851 12 89

mail. info@mirad.pl

© 2017 MIRAD - kreator zmian

facebook